Podlaskie: potrącenie dwóch pieszych w Grabówce; jeden z nich nie żyje

Polska
Podlaskie: potrącenie dwóch pieszych w Grabówce; jeden z nich nie żyje
Pixabay.com

Jedna osoba zginęła na miejscu, druga jest ranna po wypadku, do którego doszło w piątek po zmroku na drodze krajowej nr 65 w Grabówce pod Białymstokiem. Doszło tam do potrącenia dwóch mężczyzn przechodzących przez jezdnię. Droga jest zablokowana.

To trasa prowadząca do przejścia granicznego z Białorusią w Bobrownikach. Organizowane są objazdy, ale niewykluczone, że ciężarówki będą musiały poczekać na wznowienie przynajmniej ruchu wahadłowego. Na razie nie wiadomo, ile potrwają utrudnienia.

 

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, wypadek miał miejsce na ul. Szosa Baranowicka na wysokości przystanku końcowego komunikacji miejskiej. Według wstępnych ustaleń, kierowca nissana, jadąc od strony Bobrownik w kierunku Białegostoku, potrącił dwóch mężczyzn, którzy przechodzili przez drogę z lewej strony tego pojazdu. Działo się to poza przejściem dla pieszych.

 

Jednego z tych mężczyzn potrącił również tir jadący za nissanem. Ten pieszy zginął na miejscu, drugi z obrażeniami trafił do szpitala.

W Podlaskiem są trudne warunki na drogach. Spada temperatura i okresowo pada śnieg.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie