"Do siego roku Korwin!" Cimoszewicz pokazał zawiadomienie do prokuratury ws. znęcania się nad psem

Polska
"Do siego roku Korwin!" Cimoszewicz pokazał zawiadomienie do prokuratury ws. znęcania się nad psem
Polsat News

"Zgodnie z zapowiedzią, zawiadomienie do prokuratury ws. znęcania się nad psem przez JKM (Janusz Korwin-Mikke - red.) już w drodze. Do siego roku Korwin!" – napisał na Twitterze poseł PO Tomasz Cimoszewicz. Polityk opublikował również pismo zaadresowane do Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Cimoszewicz zawiadomił śledczych o "podejrzeniu popełnienia przestępstwa opisanego w art. 6 ust. 1a i 2 w zw. z art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt przez Janusza Korwina-Mikke, którego zachowanie wypełnia przesłanki czynu zabronionego polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami”.

 

"Zgodnie z doniesieniem prasowym dziennika »Super Express« z dnia 31 grudnia 2018 r. Janusz Korwin-Mikke po dokonaniu zakupu kilku rodzajów petard następnie je podpalił i rzucał je pod nogi psu, który stanowi jego własność" – czytamy w dokumencie opublikowanym przez Cimoszewicza.

 

 

Polityk PO dodał, że "działając we wskazany sposób Janusz Korwin-Mikke naraził zwierzę na stres oraz możliwość doznania uszczerbku na słuchu, tym samym dopuszczając się czynu wypełniającego znamiona przestępstwa określonego w art. 6 ust. 1a i 2 w zw. z art. 35 ust. 1a u.o.z., tj. znęcania się nad zwierzętami".

 

"Ty sadystyczny oszołomie!"

 

Skierowanie zawiadomienia do prokuratury polityk PO zapowiedział w środę. "Korwin, ty sadystyczny oszołomie! Ekscytuje cię przemoc?" - pytał we wpisie na Facebooku Cimoszewicz.

 

"Chciałbym jeszcze Państwu przypomnieć, że zdjęcie pojawiło się przy artykule w »Super Expressie«. Autor i świadek zdarzenia jasno pisze, że Odi oczywiście się nie bał. Natomiast cały internet huczy na podstawie samego zdjęcia bez relacji świadka. Zawsze szukajmy u źródła! O tym W.Cz. poseł Cimoszewicz powinien już wiedzieć" – skomentował całą sprawę w czwartek na Facebooku Korwin-Mikke.

luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie