15-miesięczna dziewczynka podtruła się czadem i zemdlała podczas kąpieli

Polska
15-miesięczna dziewczynka podtruła się czadem i zemdlała podczas kąpieli
Polsat News

15-miesięczna dziewczynka podtruła się czadem i w trakcie kąpieli straciła przytomność - poinformował w piątek rzecznik prasowy kaliskiej straży pożarnej Radosław Marek.

- Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zastali rodziców dziecka z 15-miesięczną dziewczynką, która w trakcie kąpieli w łazience straciła przytomność. Rodzice przenieśli dziecko do pokoju. Działania strażaków polegały na ewakuacji wszystkich mieszkańców domu i udzieleniu pierwszej pomocy medycznej dziecku - powiedział Radosław Marek z kaliskiej straży pożarnej.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 18.00 w domu przy ul. Wrzosowej w Kaliszu.

 

Strażacy - jak wyjaśnił Radosław Marek - zbadali powietrze w domu. Przyczyną podtrucia był wadliwie funkcjonujący piecyk gazowy w łazience.

 

- Stężenie tlenku węgla wynosiło 70 ppm, czyli było śmiertelnie niebezpieczne dla wszystkich obecnych w domu mieszkańców - poinformował rzecznik.

 

Zaapelował i przypomniał, że jedyną skuteczną obroną przed czadem jest czujka, która zaalarmuje nawet przy niewielkim stężeniu tlenku węgla.

 

- Gdyby ci mieszkańcy mieli w domu czujnik czadu, to zareagowałby już przy poziomie 2 ppm i ta sytuacja nie miałaby miejsca - wyjaśnił.

 

Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński powiedział PAP, że dziewczynkę przyjęto na SOR, gdzie podano jej tlen.

"Po stwierdzeniu, że nie ma już zagrożenia zdrowia i życia dziecko wypisano do domu" - powiedział.

 

WIDEO: Mąż odnalazł nieprzytomną żonę i dziecko. Kobieta zmarła. Strażacy nie wykryli czadu

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie