Dziadek oskarżony o obcowanie płciowe z 12-letnią wnuczką. W przeszłości miał zgwałcić jej matkę

Polska
Dziadek oskarżony o obcowanie płciowe z 12-letnią wnuczką. W przeszłości miał zgwałcić jej matkę
Pixabay/Counselling

W nocy dziadek miał zakraść się do pokoju 12-letniej wnuczki i gdy dziewczynka spała, wykorzystać ją seksualnie. Według ustaleń "Dziennika Zachodniego", także dorosła córka mężczyzny oskarżyła ojca o gwałt, którego miał się na niej dopuścić w latach 90.

Akt oskarżenia ws. wnuczki dotyczy zdarzenia z nocy z 30 czerwca na 1 lipca ub.r. Zdaniem śledczych, 58-latek był wówczas pod wpływem alkoholu. Cały dzień miał bowiem pić alkohol: piwo oraz wódkę.

 

W jego mieszkaniu w centrum Żor (Śląskie) spała 12-letnia wnuczka. Według ustaleń śledczych, w nocy 58-latek zakradł się do jej pokoju i gdy dziewczynka spała, położył się obok niej w łóżku i wykorzystał ją seksualnie.

 

Zawiadomienie o przestępstwie złożyli kilka dni później rodzice dziewczynki. 12-latka została przesłuchana w obecności psychologa.

 

"Badania wykluczyły jego niepoczytalność"

 

Policjanci pobrali materiał biologiczny i zdobyli nakaz zatrzymania 58-letniego mężczyzny. Do dziś przebywa on w areszcie.

 

- Mężczyzna dostał zarzut wykorzystania seksualnego nieletniej i zmuszenia jej do poddania się innym czynnościom seksualnym - powiedziała "Dziennikowi Zachodniemu" Edyta Hraciuk-Tomecka z Prokuratury Rejonowej w Żorach, która prowadziła śledztwo w tej sprawie.

 

Śledczy nie ujawniają, czy 58-latek przyznał się do winy. Wykluczają natomiast na tym etapie, by wcześniej próbował on wykorzystać dziecko. 

 

- Był poddany badaniom psychiatrycznym, które wykluczyły jego niepoczytalność. Mimo że tego dnia sporo wypił, był poczytalny w chwili popełniania przestępstwa - dodała Hraciuk-Tomecka.

 

Przedawnione przestępstwo 

 

Według ustaleń "Dziennika Zachodniego", w trakcie śledztwa także dorosła córka mężczyzny oskarżyła ojca o gwałt, którego miał się na niej dopuścić w latach 90., gdy była jeszcze nieletnia.

 

Na początku śledztwa 58-latek miał usłyszeć zarzut dotyczący także i tej sprawy. Ostatecznie jednak ten wątek umorzono. 

 

- To przestępstwo się już przedawniło - wyjaśniła prokurator.

zdr/ml/ Dziennik Zachodni

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze