Chcąc uniknąć odpowiedzialności, podał się za brata. Szybko tego pożałował

Polska
Chcąc uniknąć odpowiedzialności, podał się za brata. Szybko tego pożałował
Policja Opolska

Policja zatrzymała do kontroli mężczyznę, który kierował autem w stanie nietrzeźwości, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 31-latek chciał uniknąć kary, więc podał się za swojego brata. Nie wiedział jednak, że członek jego rodziny był poszukiwany przez niemiecką policję.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia w miejscowości Pawłowiczki (woj. opolskie). Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie czynności policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie.

 

W momencie ustalania tożsamości mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, próbował wprowadzić w błąd policjantów, podając dane swojego brata. Nie wiedział jednak, że brat był poszukiwany przez niemiecką policję. 

 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił na komisariat. Tam w końcu udało się ustalić jego prawdziwą tożsamość. Wtedy wyszło też na jaw, że 31-latek ma wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu oraz wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości, grozi mu do 5 lat więzienia.

dk/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie