16-latka zginęła na drodze bez poboczy. Podczas wyprzedzania potrącił ją samochód dostawczy

Polska
16-latka zginęła na drodze bez poboczy. Podczas wyprzedzania potrącił ją samochód dostawczy
Kujawsko-Pomorska Policja

Do zdarzenia doszło niedaleko Lipna (woj. kujawsko-pomorskie). Kierujący dostawczym mercedesem podczas wyprzedzania ciężarówki potrącił 16-latkę. Piesza zginęła na miejscu. Gdy kierowca poczuł uderzenie, wysiadł, aby sprawdzić, co się stało. Zobaczył leżącą obok jezdni młodą kobietę i rozpoczął reanimację. Lekarz stwierdził jednak zgon ofiary.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie wstępnie ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego jechał drogą wojewódzką 562 od miejscowości Lenie wielkie w kierunku Dobrzynia nad Wisłą. Około godz 7:00 zaczął wyprzedzać swoim Mercedesem Sprinterem pojazd ciężarowy.

 

W trakcie tego manewru mężczyzna poczuł, że w jego samochód coś uderzyło. Od razu zatrzymał pojazd i wysiadł, aby sprawdzić, co się stało. Gdy zobaczył leżącą przy drodze młodą kobietę, natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i rozpoczął masaż serca.

 

Załoga karetki pogotowia stwierdziła jednak zgon 16-letniej mieszkanki gm. Dobrzyń nad Wisłą.

 

Kierowca samochodu dostawczego był trzeźwy - poinformowała podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

 

Prokuratura zabezpieczyła samochód, który uczestniczył w wypadku i ciało nastolatki. Wszczęte zostało śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

 

Na policyjnych zdjęciach widać, że odcinek drogi wojewódzkiej 562 w miejscu wypadku jest wąski i nie jest wyposażony w utwardzone pobocze. Piesi mogą tam iść przydrożnym trawnikiem lub poruszać się skrajem jezdni.

 

Do wypadku doszło w środę rano.

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie