Wałęsa, śpiewający robotnicy, chwiejący się Juncker. Największe hity polsatnews.pl w 2018 roku

Polska
Wałęsa, śpiewający robotnicy, chwiejący się Juncker. Największe hity polsatnews.pl w 2018 roku
polsatnews.pl

Lech Wałęsa, wychodzący z kościoła św. Brygidy, kiedy zaczyna w nim przemawiać prezydent Duda. Rodzic twierdzący, że nauczyciel nie ma prawa rozliczać dziecka z braku pracy domowej. Jerzy Zięba, który chciał "odrąbać durne lekarskie łby". Polscy robotnicy, śpiewający na budowie w Norwegii. To tylko kilka z najchętniej czytanych tekstów na polsatnews.pl. Zapraszamy na podsumowanie mijającego roku.

 

#10 "Krowa na gigancie. Miała być przeznaczona na mięso, ale uciekła i dołączyła do stada żubrów"

 

 

 

Krowa uciekła gospodarzowi ze Skupowa (woj. podlaskie) i wybrała wolność w Puszczy Białowieskiej. Dołączyła do stada żubrów i żyła wśród dzikich zwierząt. 

 

#9 "Wypadek reportera Polsat News. Jeleń wyskoczył tuż przed maskę samochodu"

 
 

 

Reporter Polsat News jechał w czwartek z Jeleniej Góry do Karpacza. W pewnym momencie na drogę wbiegł jeleń. Nie udało się uniknąć zderzenia. Samochód został poważnie uszkodzony. Zwierzę uciekło do lasu. Zdarzenie zarejestrowała kamera samochodowa.

 

#8 "Płoną wysypiska, a do Polski dotarł nowy nielegalny transport śmieci. Jechał na »dzikie« składowisko"

 

 

W Dąbrowie Niemodlińskiej niedaleko Opola policja zatrzymała do kontroli ciężarówkę, ale że coś im w ładunku, który miał być odpadami plastikowymi, "śmierdziało", wezwali inspektorów transportu drogowego. Okazało się, że polski przedsiębiorca przywiózł z Niemiec do Polski odpady komunalne, czyli zwykłe śmieci.

 

#7 "Pomylił się, robiąc przelew na 120 tys. zł. Komornik odmawia zwrotu pieniędzy"

 

 

 

Jacek Dąbrowski z Jasła poprawnie wpisał odbiorcę, adres i tytuł przelewu. Niestety pomylił się w numerze konta. W efekcie jego pieniądze trafiły na niewłaściwy rachunek. Pech chciał, że na konto zajęte przez komornika, który odmówił ich zwrotu. W podobny sposób pieniądze stracił przedsiębiorca z Warszawy.

 

#6 "Gdyby jakaś kobieta została zgwałcona, media w Polsce poinformowałyby ze szczegółami, więc są wolne"

 

 

- W Polsce jest tak, że gdyby jakaś kobieta została zgwałcona, to media by o tym poinformowały natychmiast, wskazując szczegóły, które tylko byłyby do zdobycia, więc media w Polsce są wolne – mówił prezydent Andrzej Duda. Odniósł się w ten sposób do pytania niemieckiego dziennikarza, który chciał się dowiedzieć, dlaczego nie wszystkie media publiczne poinformowały o postanowieniu Trybunału Sprawiedliwości UE.

 

#5 "Śpiewali na budowie, zrobili furorę w sieci. Polscy pracownicy w Norwegii [WIDEO]"

 

"Na budowie musi być wesoło" - słyszymy na nagraniu opublikowanym na Facebooku przez związek zawodowy Solidaritet Ekte Fagforening. Filmik przedstawia śpiewających w trakcie wykonywania prac na budowie Polaków. Wideo szybko zyskało popularność na grupach polonijnych. "Tak pozytywnie nastawionych ekip powinno być znacznie więcej" - brzmi jeden z komentarzy.

 

#4 "»Odrąbałbym im durne lekarskie łby« - Zięba po śmierci dziecka. Lekarze zawiadomili prokuraturę"

 

 

"Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby, (...) z licencją na zabijanie" - napisał na Facebooku Jerzy Zięba, propagator naturoterapii, po śmierci w szpitalu 14-miesięcznego dziecka. Zięba wpis usunął, ale lekarze zawiadomili prokuraturę.

 

#3 "Aktor Krzysztof Pieczyński: pobito mnie w centrum Warszawy. Sprawca krzyczał do mnie »ty pedale«"

 

 

 

- Idę dość szybko, żeby złapać tramwaj, mija mnie facet, który krzyczy do mnie "ty pedale", "ty ubeku". Ja mówię, może porozmawiamy, może pan mnie z kimś myli, o co chodzi? I wtedy zaczyna mnie kopać – opowiadał aktor Krzysztof Pieczyński.

 

#2 "Smołkowicz: nauczyciel nie ma prawa rozliczać dziecka z braku pracy domowej"

 

 

 

Dzieci i ich rodzice nie mają obowiązku realizowania za szkołę podstawy programowej w domach – uważa Mariusz Smołkowicz, organizator akcji "Dom nie jest filią szkoły". - W sytuacji, kiedy nauczyciel postawiłby dziecku ocenę za brak pracy domowej, rodzic ma prawo żądać pisemnego uzasadnienia i złożyć zażalenie do kuratorium, a nawet pójść do sądu - mówił w Polsat News.

 

#1 "Prezydent Duda zaczyna przemawiać w kościele św. Brygidy, Wałęsa wychodzi. Obchody Sierpnia '80"

 

 

Pozostawiając konkurencję daleko w tyle, najchętniej czytanym (i oglądanym) materiałem na polsatnews.pl w 2018 roku był tekst o obchodach 38. Rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Kamery Polsat News uchwyciły moment, gdy podczas zapowiedzi wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy, z kościoła wyszedł były prezydent Lech Wałęsa.

 

W mediach społecznościowych popularność zdobyły:

 

Ryszard Petru, który namawia opozycję, żeby poparła "likwidację handlu w niedzielę":

 

Zabranie transparentu kontrmanifestantom podczas Marszu Niepodległości 11 listopada:

 

 

Zakłócone przemówienie pary prezydenckiej w liceum w Gdyni. Gwizdy i okrzyki: "konstytucja":

 

Największym hitem okazał się jednak film, którego bohaterem był przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. kamery zarejestrowały chwiejny krok polityka podczas szczytu NATO. Rzecznik KE wyjaśniał później, że Juncker "miał atak rwy kulszowej".

 

jm/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie