Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji. W przeszłości był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej

Polska
Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji. W przeszłości był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej
Ministerstwo Cyfryzacji

Andruszkiewicz od dnia 28 grudnia pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji - poinformował w poniedziałek resort na swojej stronie internetowej. Andruszkiewicz jest obecnie posłem niezrzeszonym. W przeszłości był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Ostatnio zasłynął z tego, że pobrał z publicznych środków prawie 70 tys. zł na tzw. "kilometrówki" chociaż sam zamierzał je zlikwidować.

- Mój przyjaciel poseł Adam Andruszkiewicz powołany został przez premiera Mateusza Morawieckiego na sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji - napisał poseł na Twitterze.

 

Doniesienia o tym, że Andruszkiewicz ma objąć funkcję wiceministra cyfryzacji w rządzie premiera Morawieckiego podała w niedzielę Polityka Insight. 

 

 

Kilometrówki

 

W czerwcu "Super Express" opublikował tekst o "kilometrówkach Andruszkiewicza". Gazeta podała, że w ciągu dwóch lat pobrał z publicznych pieniędzy prawie 70 tys. zł. Informacja wywołała oburzenie ponieważ Adam Andruszkiewicz rozważał przygotowanie inicjatywy ustawodawczej likwidującej tzw. ryczałty paliwowe dla posłów.

 

Andruszkiewicz, którego do Sejmu wprowadził Paweł Kukiz, w latach 2015–2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Po opuszczeniu klubu Kukiz'15 utworzył m.in. razem z Rafałem Ziemkiewiczem, Markiem Jakubiakiem i Sylwestrem Chruszczem Stowarzyszenie Endecja, z którego wystąpił dwa lata później.

 

 

 

las/msl/ polsatnews.pl/ Polityka Insight/ wp.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie