Biedroń, Tusk, Duda. Polacy wskazali polityków, z którymi chcieliby spędzić Sylwestra

Polska
Biedroń, Tusk, Duda. Polacy wskazali polityków, z którymi chcieliby spędzić Sylwestra
Polsat News

Polacy chętniej spędziliby tegorocznego Sylwestra z Robertem Biedroniem i Donaldem Tuskiem niż z ubiegłorocznym zwycięzcą - prezydentem Andrzejem Dudą.

Z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla portalu rp.pl wynika, ze blisko 12 proc. ankietowanych chciałoby spędzić 
Sylwestra z byłym prezydentem Słupska Robertem Biedroniem.

 

Na drugim miejscu znalazł się szef Rady Europejskiej Donald Tusk, którego towarzystwo wybrałoby 11 proc. ankietowanych, a na trzecim prezydent Andrzej Duda - 10 proc.

 

Kukiz, Kaczyński, Korwin-Mikke

 

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Paweł Kukiz (6,2 proc.), Mateusz Morawiecki (4,4 proc.), Jarosław Kaczyński (3,1 proc.) i Janusz Korwin-Mikke (2,8 proc.).

 

Co trzeci ankietowany nie umiał odpowiedzieć, z którym politykiem chciałby spędzić Sylwestra.

 

Mimo przewidywań Tomasza Siemoniaka, który w programie "Graffiti" w Polsat News mówił, że "wiele osób chciałoby spędzić Sylwestra z Grzegorzem Schetyną", lider PO w sondażu znalazł się poza pierwszą dziesiątka z wynikiem 1,5 proc.

 

- Kobiety częściej zdecydowałyby się na spędzanie tego wieczoru z Robertem Biedroniem (13 proc. wobec 10 proc. mężczyzn), zaś mężczyźni z Donaldem Tuskiem (14 proc. wobec 8 proc. kobiet). Z Andrzejem Dudą najczęściej świętować chcieliby młodzi, do 24 lat (22 proc.), wraz ze wzrostem wieku ten odsetek spada do 7 proc. w grupie powyżej 50 lat - powiedział "Rzeczpospolitej" Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

 

Dodał, że wraz z wiekiem rośnie odsetek osób, które chciałyby spędzić Sylwestra z Donaldem Tuskiem - z 6 proc. w grupie najmłodszej do 14 proc. w grupie najstarszej.

 

Badanie przeprowadzono w dniach 25-27 grudnia na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

dk/luq/ rp.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie