Tragiczne wypadki w Małopolsce. Nie żyją trzy osoby

Polska

Mężczyźni w wieku 32 i 34 lat zginęli po uderzeniu autem w drzewo w Porębie Radlnej koło Tarnowa (woj. małopolskie). Dwie inne osoby trafiły do szpitala. Z kolei w wypadku w Lipnicy Wielkiej na Sądecczyźnie zginął 31-letni mężczyzna, a trzy osoby zostały ranne.

Do wypadku doszło na łączącej Tarnów z Tuchowem drodze wojewódzkiej nr 977. Kierująca pojazdem 30-latka była w trzeźwa.

 

- Prawdopodobnie przyczyną wypadku były warunki pogodowe. Padał deszcz, jezdnia była śliska. Samochód został wyniesiony na prawo i prawą stroną uderzył w krawężnik, a następnie w przydrożne drzewo" - powiedział w niedzielę rzecznik prasowy tarnowskiej policji Paweł Klimek.

 

W wypadku zginęli 32- i 34-latek. Kierująca pojazdem 30-latka i 25-letni pasażer trafili do szpitala w Tarnowie. Ich stan jest stabilny.

Policja apeluje o rozwagę. - Zmieniające się warunki atmosferyczne utrudniają jazdę - powiedział rzecznik.

 

Wypadek w Lipnicy Wielkiej

 

- 31-letni mężczyzna zginął w wypadku samochodowym w Lipnicy Wielkiej na Sądecczyźnie, trzy osoby trafiły do szpitala - poinformowała w niedzielę Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego małopolskiej policji. 

 

 

PSP Nowy Sącz

 

 

Do tragedii doszło na drodze lokalnej, na ostrym zakręcie, na wzniesieniu. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą, opel wypadł z drogi i dachował. Na miejscu zginął 31-letni pasażer. Jedną pasażerkę śmigłowiec zabrał do szpitala do Krakowa. Kierowca i druga pasażerka zostali przetransportowani do szpitala w Nowym Sączu.

 

PSP Nowy Sącz

 

ked/msl/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze