Poznań: w więzieniu chciał zabić strażnika 10-centymetrowym drutem. Jest akt oskarżenia

Polska
Poznań: w więzieniu chciał zabić strażnika 10-centymetrowym drutem. Jest akt oskarżenia
Archiwum Polsat News / zdjęcie ilustracyjne

Osadzony Wojciech S. 10-centymetrowym drutem zadał cios w szyję funkcjonariuszowi służby więziennej. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, zarzucając mu usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza SW Zakładu Karnego we Wronkach.

Jak tłumaczył rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, do zdarzenia doszło pod koniec listopada 2016 roku na terenie Zakładu Karnego we Wronkach.

 

- W tym dniu odbywający karę pozbawienia wolności Wojciech S. z nieustalonej przyczyny zaatakował konwojującego go funkcjonariusza. Trzymając w zaciśniętej dłoni ok. 10-centymetrowy drut zadał mu cios w szyję - mówił prokurator.

 

- Zaatakowanemu funkcjonariuszowi udało się obezwładnić napastnika. Z uwagi na rodzaj narzędzia i miejsce, w które ugodził sprawca, jego zachowanie zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa. Wojciech S. mimo, że będzie odbywał karę pozbawienia wolności do 2039 r. został tymczasowo aresztowany - dodał.

 

Smętkowski wskazał, że Wojciech S. był już wielokrotnie karany za umyślne przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu, w związku z czym - jak zaznaczył prokurator - będzie on odpowiadał za działanie w warunkach recydywy.

 

Wojciechowi S. za zarzucane mu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

msl/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze