Podczas pasterki ukradł księdzu volvo o wartości ponad 40 tys. zł

Polska
Podczas pasterki ukradł księdzu volvo o wartości ponad 40 tys. zł
zary.lubuska.policja.gov.pl

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie na plebanię w Żarach (woj. lubuskie). Funkcjonariusze odzyskali również skradziony pojazd, którego wartość oszacowano na ponad 40 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 24 grudnia, późnym wieczorem, podczas gdy proboszcz wraz z wiernymi uczestniczył w pasterce. Sprawca, pod nieobecność księdza, dostał się do garażu, z którego ukradł volvo, pieniądze, dokumenty oraz telefon. Straty oszacowano łącznie na blisko 53 tys zł.

 

Żarscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży 25 grudnia rano. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 24-latka, któremu przedstawiony został zarzut kradzieży z włamaniem.

 

Skradziony pojazd udało się znaleźć 26 grudnia. Złodziej porzucił go w kompleksie leśnym, oddalonym znacznie od miejsca kradzieży. Na jego ślad natrafił jeden z okolicznych mieszkańców, spacerując wraz z rodziną w świąteczny dzień po lesie.

 

Decyzją żarskiej prokuratury, wobec podejrzanego o kradzież z włamaniem, zastosowany został dozór policyjny. Teraz będzie musiał o stałych porach w określonych dniach meldować się w jednostce policji, do czasu aż sąd rozpozna sprawę.

 

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze