Ratownik medyczny uderzony w głowę podczas udzielania pomocy na Polanie Szymoszkowej

Polska
Ratownik medyczny uderzony w głowę podczas udzielania pomocy na Polanie Szymoszkowej
Polsat News, zdj. ilustracyjne

Zakopiańska policja ustala tożsamość sprawców ataku na ratownika medycznego, który w czasie udzielania pomocy poszkodowanemu został uderzony w głowę. Karetka pogotowia została wezwana do mężczyzny, który stracił przytomność przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Polanie Szymoszkowej.

Do ataku doszło w środę wieczorem na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.  Według relacji ratowników medycznych dwóch mężczyzn, którzy wezwali pogotowie do potrzebującego kolegi, zachowało się agresywnie. Najpierw mieli oni słownie znieważyć ratowników, a później jeden z nich uderzył udzielającego pomocy ratownika w głowę, powodując opuchnięcie łuku brwiowego. Zdaniem świadków mężczyźni byli pijani.

 

- Policjanci na miejscu zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków zdarzenia. Prowadzimy postępowanie pod kątem naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza w trakcie wykonywania przez niego obowiązków służbowych. Na podstawie monitoringu wytypowaliśmy osoby podejrzewane i weryfikujemy ich tożsamość - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.

 

Za pobicie funkcjonariusza publicznego na służbie grozi do trzech lat więzienia.

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie