Podpalił stację benzynową, bo nie sprzedano mu alkoholu. Pracownicy zdołali ugasić ogień

Polska
Podpalił stację benzynową, bo nie sprzedano mu alkoholu. Pracownicy zdołali ugasić ogień
Policja Śląska

34-latek podpalił drzwi jednej ze stacji paliw w Gliwicach oraz drewno kominkowe przed budynkiem. Łatwopalną substancją oblał też dwa dystrybutory i podpalił je. Potem zdjął pistolet do tankowania i chciał rozlać benzynę. Pracownicy stacji zdążyli jednak wyłączyć zasilanie pomp, a gaśnicami ugasili ogień. Mężczyzna wcześniej próbował na stacji kupić alkohol, ale mu odmówiono, gdyż był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło 22 grudnia przed północą w rejonie ul. Toszeckiej w Gliwicach na Śląsku. Na miejsce wezwano policjantów, którzy zatrzymali podpalacza.

 

34-letni gliwiczanin był agresywny. Jak wstępnie ustalono, podpalenie było realizacją groźby, jaką skierował do personelu stacji kilkadziesiąt minut wcześniej.

 

Mężczyzna próbował wtedy zakupić alkohol, jednak usłyszał odmowę, ponieważ obsługa zorientowała się, że jest on nietrzeźwy.

 

To bardzo rozzłościło gliwiczanina. Wrócił na stację, zabrał z ekspozycji sklepowej podpałkę w płynie, której potem użył do podpalenia.

 

Po przebadaniu zatrzymanego alkomatem okazało się, że ma on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu 34-latek usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego mieniu, życiu lub zdrowiu wielu osób.

 

Podpalacz, na wniosek policji i prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Gliwicach został tymczasowo aresztowany. 

paw/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie