Rosja rozszerza sankcje wobec Ukrainy

Biznes
Rosja rozszerza sankcje wobec Ukrainy
PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał we wtorek rozporządzenie o rozszerzeniu listy ukraińskich podmiotów objętych rosyjskimi sankcjami. Decyzja, jak poinformował na Twitterze, ma służyć "ochronie interesów rosyjskiego państwa, firm i obywateli".

"Lista osób fizycznych i prawnych z Ukrainy, w stosunku do których będą stosowane specjalne środki ograniczające, została rozszerzona. Podpisałem stosowne rozporządzenie" - napisał Miedwiediew.

 

Na liście znalazły się takie przedsiębiorstwa jak państwowy koncern zbrojeniowy Ukroboronprom i firma Ukrspeceksport, spółka Centrenergo i Ukraiński Państwowy Bank Eksportowo-Importowy, grupa ubezpieczeniowa Tas i Pierwsza Kompania Logistyczna.

 

Wśród osób fizycznych objętych sankcjami znaleźli się m.in. szef głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukraina Wasyl Burba oraz mer Odessy Gienadij Truchanow. 

 

1 listopada rosyjski rząd zadecydował o wprowadzeniu sankcji gospodarczych wobec 322 obywateli Ukrainy i 68 firm z tego kraju.


Przewidują one zablokowanie w Rosji środków finansowych, papierów wartościowych i majątku tych osób i przedsiębiorstw oraz zakaz wyprowadzania kapitału z Rosji.

grz/prz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze