Śnieg, deszcz ze śniegiem, oblodzenie. Uwaga na drodze

Polska

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje nad tym 448 pojazdów do zimowego utrzymania - poinformowała w poniedziałek w komunikacie GDDKiA. W części województw występują utrudnienia m.in. z powodu błota pośniegowego, lokalnej śliskości, śniegu lub deszczu.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na sieci dróg krajowych pracuje 448 pojazdów do zimowego utrzymania. Według danych na godz. 16, utrudnienia w postaci błota pośniegowego lub lokalnej śliskości występują na terenie woj.małopolskiego i podkarpackiego.

 

Z kolei utrudnienia w postaci opadów śniegu i deszczu ze śniegiem występują na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Natomiast deszcz i mżawka utrudniają ruch w województwach: opolskim, podkarpackim, zachodniopomorskim i dolnośląskim.

 

Kilka stopni na minusie

 

W nocy z poniedziałku na wtorek przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, jedynie nad ranem na krańcach zachodnich deszczu ze śniegiem i deszczu. Na obszarach podgórskich przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Na Pomorzu nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. W południowo-wschodniej połowie kraju miejscami oblodzenie dróg spowodowane zamarzaniem mokrej nawierzchni.

 

Temperatura minimalna od -5 st. C do -2 st. C, w kotlinach górskich około -6 st. C i tylko na krańcach północno-zachodnich od 0 st. C do 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo okresami dość silny, porywisty, rano na Pomorzu Zachodnim w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie