Nożownik ze Szczecina usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa

Polska

Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszał w poniedziałek mężczyzna, który w niedzielę w Szczecinie zaatakował nożem dwóch innych mężczyzn - poinformowała w poniedziałek szczecińska prokuratura. Jeden z zaatakowanych zmarł. Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec podejrzanego.

- Prokurator przedstawił dziś zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący popełnienia zbrodni zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. - Następnie przesłuchał mężczyznę w charakterze podejrzanego. W tej chwili nie informujemy o treści oświadczeń procesowych, które złożył podejrzany w tej sprawie mężczyzna - dodała.

 

Tymczasowy areszt dla podejrzanego


- Po wykonaniu tych czynności procesowych prokurator zdecydował o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec podejrzanego. W tej chwili czekamy na decyzję sądu w tym zakresie - powiedziała także Biranowska-Sochalska. Przed godz. 16 w poniedziałek sąd przychylił się do wniosku prokuratury i mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. 

 

- Zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w centrum handlowym otrzymaliśmy po godz. 17. Obaj mieli rany cięte. Pierwszy z mężczyzn - na szyi, klatce piersiowej i ramionach - informowała w niedzielę wieczorem rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Paulina Targaszewska. Dodała, że mężczyzna został przewieziony do szpitala, był świadomy.

 

Był w stanie krytycznym. Miał rany szyi i uda

 

- U drugiego z mężczyzn doszło do zatrzymania akcji serca. Miał rany szyi i uda. Był reanimowany na miejscu. W stanie krytycznym został przewieziony do szpitala - powiedziała Targaszewska.


Dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat zostało zaatakowanych w kinie, w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jak podała policja, atak nastąpił przy użyciu "niebezpiecznego narzędzia".

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie