Warmińsko-mazurskie: napastnik ranił trzy osoby, dwie z nich zmarły

Polska
Warmińsko-mazurskie: napastnik ranił trzy osoby, dwie z nich zmarły
wikipedia/zdjęcie ilustracyjne

Dwie osoby zmarły od ciosów noża, a jedna została ranna podczas awantury, do której doszło w niedzielę między gośćmi gospodarstwa agroturystycznego w gminie Olsztynek. Zarówno napastnik, jak ofiary ataku, to obcokrajowcy - podała warmińsko-mazurska policja.

Jak poinformował sierż. szt. Tomasz Markowski z komendy wojewódzkiej w Olsztynie, w niedzielę przed południem policję zawiadomiono o szarpaninie, do której doszło między gośćmi gospodarstwa agroturystycznego w gminie Olsztynek.

 

- Jeden z uczestników zranił nożem trzech innych mężczyzn. Mimo udzielonej pomocy medycznej dwóch z nich nie udało się uratować. Trzeci z ranionych został przewieziony do szpitala - powiedział.

 

Policja zatrzymała 28-letniego napastnika i trzy inne osoby, które przebywały w tym miejscu, aby wyjaśnić, czy one również uczestniczyły w szarpaninie czy były jej świadkami.

 

Według Markowskiego wszystkie ofiary i uczestnicy tego zdarzenia to obcokrajowcy. Jak przyznał, policjanci ustalają jeszcze ich tożsamości i z jakiego kraju pochodzą. Dodał, że nie są to Europejczycy.

 

Według lokalnych mediów, prawdopodobnie byli to pracujący w Polsce Hindusi.

 

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem olsztyńskiej prokuratury.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie