Tom Hanks poszukuje polskiej syrenki. Ogłosił kolejną akcję charytatywną

Polska

Aktor ogłosił w Internecie, że poszukuje syrenki produkowanej w latach 1972-1983 w Bielsku-Białej. Samochód wyremontuje i sprzeda. Pieniądze z aukcji pomogą podopiecznym bielskiego szpitala pediatrycznego.

- Chciałbym pomóc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Pomogę więc wystawić samochód na aukcję. Będzie to zabytkowa syrena – powiedział.

 

Hanks zapowiedział, że auto zostanie wyremontowane przez jego przyjaciół z Polski.

 

- Ważna w tym wszystkim jest pomoc dla szpitala, wsparcie dla dzieci, ale oczywiście również możliwość ocalenia kolejnego zabytkowego samochodu - dodał.

 

 

 Aktor na koniec złożył wszystkim życzenia. 

 

Pieniądze dla szpitala 

 

Kolejną akcje aktora organizuję Monika Jaskólska. która zasłynęła w Bielsku-Białej kilka lat temu, gdy wpadła na pomysł akcji "Nie wypada nie pomagać". Kobieta zbierała pieniądze na zakup łóżek dla rodziców zajmujących się swoimi dziećmi w szpitalu.

 

W zeszłym roku Polka zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród mieszańców swojego miasta na prezent urodzinowy dla Hanksa - fiata 126 p.

 

 

Ostatecznie pieniądze na malucha wyłożył przedsiębiorca i rajdowiec Rafał Sonik. Samochód został dostarczony, aktorowi do Los Angeles. 

Pieniądze ze zbiórki "na samochód" zostały przekazane szpitalowi w Bielsko - Białej.  Aktor na aukcję przekazał też swoją książkę z autografem.  Koniec licytacji nastąpi w kwietniu przyszłego roku podczas balu charytatywnego na rzecz szpitala, który organizuje Jaskólska.

 

Hanks jest drugim po Spencerze Tracy aktorem, któremu udało się zdobyć statuetkę Oscara dwa razy z rzędu - za rolę w filmach "Filadelfia" i "Forrest Gump". Popularność przyniosły mu też role w obrazach "Szeregowiec Ryan", "Cast Away: Poza światem", "Masz wiadomość", "Kod da Vinci" czy "Bezsenność w Seattle"

 

 

maw/msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie