Zdymisjonowany po śmierci Stachowiaka zastępca komendanta dyrektorem w starostwie

Polska
Zdymisjonowany po śmierci Stachowiaka zastępca komendanta dyrektorem w starostwie
Polsat News

Krzysztof Niziołek stracił posadę zastępcy komendanta dolnośląskiej policji w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Przeszedł na emeryturę, a po kilku tygodniach rozpoczął karierę w samorządzie. Teraz jest dyrektorem Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy. W konkursie na to stanowisko doceniono jego "kwalifikacje i doświadczenie".

Niziołek przez 9 lat był komendantem powiatowym policji w Świdnicy. Na pierwszego zastępcę komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu awansował w marcu 2016 roku. 23 maja 2017 roku, po ujawnieniu przez dziennikarzy informacji o śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka, przeszedł na emeryturę. Stanowiska stracili wówczas również komendant wojewódzki, miejski i szef komisariatu. 

 

Powrót z emerytury

 

Kilka tygodni później Niziołek został wiceprezesem Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu, swojej rodzinnej miejscowości. 

 

"Odbyło się to bez konkursu, ponieważ – jak tłumaczył wówczas burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta - w spółkach prawa handlowego nie istnieje obowiązek przeprowadzania konkursów na członków zarządu - informuje portal swidnica24.pl.

 

 

Teraz Niziołek został dyrektorem Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Według Biuletynu Starostwa Powiatowego posadę objął w wyniku wygranego konkursu. Jak napisano, spełnił  "wszystkie niezbędne wymagania określone w ogłoszeniu".

 

Podkreślono, że "umiejętności interpersonalne" oraz kwalifikacje i doświadczenie pozwalają na objęcie przez niego tego stanowiska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

las/dro/ swidnica24, Gazeta Wrocławska
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie