Policja zatrzymała seryjnego piromana

Polska
Policja zatrzymała seryjnego piromana
pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z powiatu oleśnickiego zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o kilkanaście podpaleń na terenie miasta i gminy Bierutów. Mężczyzna, zdaniem policji, w ciągu trzech ostatnich lat, podpalał przypadkowe obiekty, w tym kontenery, pustostany i budynki gospodarcze powodując straty sięgające kilkuset tys. zł.

Jak poinformował asp. szt. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji, od 2016 roku bierutowska policja odnotowała kilkanaście podpaleń na terenie miasta i gminy.

 

- Do zdarzeń dochodziło w nocy. Spłonęły kontenery na śmieci, kilka budynków gospodarczych - w jednym spłonął również samochód, pustostany oraz bale ze słomy. Mimo upływu czasu policjanci w dalszym ciągu analizowali przypadki podpaleń, aby ustalić sprawcę - powiedział Jabłoński.

 

Przekazał, że policjanci po przeanalizowaniu zgromadzonych w tej sprawie informacji wytypowali osobę, która mogła mieć związek z podpaleniami. Funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego podpalacza, mieszkańca powiatu oleśnickiego.

 

Mężczyzna usłyszał już 11 zarzutów dotyczących podpaleń. Jak poinformował Jabłoński, 29-latek przyznał się do popełnionych przestępstw. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Asp. szt. Wojciech Jabłoński dodał też, że śledczy obecnie sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z innymi podpaleniami na terenie gminy Bierutów

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie