Przyrodni brat zamachowca ze Strasburga zatrzymany za napad z bronią

Świat
Przyrodni brat zamachowca ze Strasburga zatrzymany za napad z bronią
PAP/EPA/Jean-Marc Loos

Przyrodni brat Cherifa Chekatta, zamachowca, który otworzył ogień na jarmarku świątecznym w Strasburgu, został zatrzymany przez policjantów. W poniedziałek 15-latek i dwaj jego koledzy napadli na przechodnia, żądając portfela.

Ok. godz. 18 w poniedziałek trzech piętnastolatków napadło na przechodnia w Strasburgu. Grozili mu bronią, żądając, aby oddał portfel. 20 minut później napadnięty zawiadomił policję. Podczas przesłuchania, jeszcze tego samego dnia, okazało się, że jeden z zatrzymanych nastolatków to przyrodni brat Cherifa Chekatta.

 

Do napadu doszło niedaleko parku w dzielnicy Poteries, gdzie mieszkał Cherif Chekatt.

 

- W zamachu w Strasburgu zginęło pięć osób, a 12 zostało rannych. Pięć osób wróciło już do swoich domów - powiedział we wtorek prefekt Dolnego Renu, Jean-Luc Marx. 

 

We wtorek 29-letni Cherif Chekatt, który urodził się w Strasburgu w rodzinie algierskiej, strzelał do ludzi w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego. Podczas ataku życie straciły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych.

 

Chekatt był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne". Śledczy od początku skłaniali się ku wersji, że atak miał podłoże terrorystyczne. W czwartek wieczorem francuska policja zlokalizowała sprawcę ataku i go zastrzeliła.

 

WIDEO: mieszkańcy Strasburga nagrodzili oklaskami policjantów za zabicie zamachowca

 

mta/msl/ BMF TV, Le Figaro, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze