Marlena Maląg nową szefową Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami

Polska
Marlena Maląg nową szefową Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami
Twitter/MRPiPS

Marlena Maląg odebrała z rąk minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej powołanie na prezesa zarządu PFRON - poinformował w środę resort rodziny i pracy. Maląg wcześniej pełniła funkcję wicewojewody wielkopolskiego.

"Marlena Maląg odebrała z rąk minister @E_Rafalska powołanie na prezesa zarządu @funduszpfron" - poinformowało na Twitterze ministerstwo. Maląg zastąpi Dorotę Habich, która do tej pory pełniła obowiązki szefowej PFRON.

 

Maląg z wykształcenia jest pedagogiem i menadżerem oświaty. Trzykrotnie uzyskała ogólnopolskie wyróżnienie Samorządowy Lider Edukacji. Przed objęciem stanowiska wicewojewody była wicestarostą ostrowskim, a wcześniej - zastępcą prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Odpowiadała za sprawy społeczne, oświatę i kulturę.

 

Misją Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami jest tworzenie warunków ułatwiających Osobom z Niepełnosprawnościami pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym. Środki na realizację zadań PFRON są pozyskiwane z obowiązkowych miesięcznych wpłat pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, a wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w ich zakładzie jest niższy niż 6 proc. Beneficjentami środków Funduszu są pracodawcy, osoby indywidualne oraz organizacje pozarządowe i fundacje.

zdr/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!