Lubuskie: zatrzymano autora fałszywego alarmu bombowego

Polska
Lubuskie: zatrzymano autora fałszywego alarmu bombowego
Pixabay.com/ fsHH

Policja zatrzymała 47-letni mieszkańca Świdnika, który przyznał się do zainstalowania w okolicy drogi ekspresowej S12 pakunków przypominających bomby. Akcja ich usuwania spowodowała blokadę drogi utrudnienia w ruchu przez kilka godzin.

- Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat - poinformowała w środę oficer prasowy komendy policji w Świdniku asp. Elwira Domaradzka.

 

We wtorek w Świdniku policja podczas patrolu znalazła sześć podejrzanych pakunków, z których wystawały kable i diody, przyklejonych do płotu przy drodze biegnącej wzdłuż S12. Na czas ich usuwania ruch na S12 był wstrzymany, potem wyznaczono objazdy. Utrudnienia trwały kilka godzin. Podejrzane pakunki zostały sprawdzone - nie zawierały ładunków wybuchowych.

 

Na komisariat policji w Świdniku zgłosił się 47-letni mieszkaniec tego miasta, który przyznał się do zainstalowania atrap bomb. - Przyznał się także do zainstalowania jednego podobnego pakunku, który znaleziono 7 grudnia przy trakcji kolejowej, przy ul. Dworcowej w Świdniku. Ten pakunek również nie zawierał materiałów wybuchowych - dodała Domaradzka.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Czynności procesowe będzie z nim prowadziła prokuratura, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie