Kupili psa, zapłacili fałszywymi pieniędzmi. Wpakowali się w prawdziwe kłopoty

Polska
Kupili psa, zapłacili fałszywymi pieniędzmi. Wpakowali się w prawdziwe kłopoty
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/GoranH

Nawet 8 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy zapłacili fałszywymi banknotami za owczarka niemieckiego. Zostali zatrzymani pod zarzutem oszustwa.

Na policję w Rypinie (woj. kujawsko - pomorskie) 30 października zgłosił się mężczyzna, który stwierdził, że padł ofiarą oszustwa. Dzień wcześniej sprzedał owczarka niemieckiego dwóm mężczyznom, którzy zapłacili za zwierzę fałszywymi pieniędzmi.

 

Mężczyzna ogłosił na jednym z portali internetowych, że chce sprzedać owczarka niemieckiego. Na ofertę odpowiedziało dwóch mężczyzn. 29 października przyjechali po zwierzę. Odebrali je i zapłacili pokrzywdzonemu 800 zł. Pieniądze przekazali na podwórku, w zaciemnionym miejscu, jak się później okazało - nieprzypadkowo - poinformowała w komunikacie st. asp. Dorota Rupińska z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie.

 

Sprzedający po powrocie do domu zauważył, że banknoty są fałszywe. Przyglądając się im dokładnie dostrzegł częściowo wydrapany napis: "używać tylko w celach edukacyjnych i do zabawy".

 

 

Mężczyzna zgłosił oszustwo policji. Nie miał jednak żadnych informacji na temat kupujących.

 

Rypińscy kryminalni po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie zaczęli ustalać sprawców. Dochodzenie doprowadziło do dwóch mieszkańców powiatu brodnickiego. Przeszukania przeprowadzone 18 grudnia, potwierdziły przypuszczenia policji. U jednego z mężczyzn znaleziono owczarka niemieckiego. Zwierzę zostało przekazane prawowitemu właścicielowi. Policjanci znaleźli też kolejne banknoty z identycznym nadrukiem jak na tych, którymi zapłacono za psa.

 

35-latek i 54-latek zostali zatrzymani pod zarzutem oszustwa. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze