Silny wiatr uniemożliwił lądowanie. Piloci w ostatniej chwili poderwali samoloty

Świat

Dramatyczne chwile przeżyli pasażerowie samolotów, które podchodziły do lądowania na lotnisku w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Silny wiatr i deszcz tak kołysały maszynami, że piloci w ostatniej chwili przerywali manewr lądowania i odlatywali. Drugie podejścia, już przy spokojniejszej pogodzie, były udane.

W sobotę z powodu fatalnej pogody służby miejskie Manchesteru wydały ostrzeżenie o bardzo silnym wietrze wiejącym z prędkością ponad 62 mil/h (ponad 100 km/h)  i zamarzającym deszczu - informuje "Manchester Evening News".

 

Nagranie wideo, zrealizowane przez jednego z fanów lotnictwa, pokazuje, z czym musieli się zmierzyć piloci i jak niebezpieczne były manewry lądowania.

 

Na filmie jako pierwsza podchodziła do lądowania maszyna portugalskich linii lotniczych TAP, lecąca z Lizbony. Wiatr tak rozhuśtał samolot, że pilot niemal w ostatnim momencie przerwał podejście, poderwał maszynę i odleciał chowając podwozie.

 

Następny był lot z Wiednia, linii Austrian Airlines. I w tym przypadku chwilę przed lądowaniem pilot przerwał manewr i odleciał.

 

Autor nagrania określił działania pilotów jako "mistrzowskie". Jak napisał, obie maszyny wylądowały bezpiecznie za drugim razem.

dro/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie