Łódzkie: 10-latkowie siekierą i widłami zdemolowali domek letniskowy

Polska
Łódzkie: 10-latkowie siekierą i widłami zdemolowali domek letniskowy
łódzka policja/

Trzech 10-latków zdewastowało domek letniskowy będący świeżo po remoncie. Chłopcy zniszczyli altankę narzędziami znalezionymi na działce. W ruch poszły widły i siekiera. Właściciele oszacowali straty na prawie 15 tys. zł. Sprawa małoletnich wandali trafi do sądu rodzinnego.

O zdarzeniu, do którego doszło na działkach przy ul. Akacjowej w Pabianicach, poinformowała policja.

 

Jak ustalono, chłopcy znalezioną na działce siekierą i widłami uszkodzili m.in. zewnętrzną elewację, drzwi wejściowe, połamali ogrodzenie tarasowe, wybili szybę, a następnie zdemolowali wnętrze altanki. Zaalarmowani przez sąsiadów właściciele ujęli na gorącym uczynku dwóch 10-latków. Przekazali ich w ręce strażników miejskich, a ci doprowadzili ich do pabianickiej komendy. Trzeci z chłopców zdążył uciec z miejsca zdarzenia, ale jego personalia znane są policjantom.

 

Po zatrzymaniu jeden z 10-latków miał powiedzieć, że pomysł zdemolowania altanki zaczerpnęli z Internetu. W "realu" chcieli sprawdzić, jak niszczy się wyposażenie domu.

 

Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego. Niewykluczone, że sąd zobowiąże rodziców do naprawienia w całości lub w części szkody wyrządzonej przez ich dzieci

maw/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze