Arabia Saudyjska potępiła Senat USA za przypisanie jej winy ws. Chaszodżdżiego

Świat
Arabia Saudyjska potępiła Senat USA za przypisanie jej winy ws. Chaszodżdżiego
Reuters

Arabia Saudyjska potępiła w niedzielę stanowisko amerykańskiego Senatu, który kilka dni temu przyjął rezolucję, w której uznał saudyjskiego księcia Muhammada ibn Salmana za odpowiedzialnego za zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.

W oświadczeniu przekazanym mediom MSZ Arabii Saudyjskiej stwierdził, że zabójstwo dziennikarza jest przestępstwem, które nie ma nic wspólnego z polityką Królestwa. "Postawa Senatu Stanów Zjednoczonych wynika z bezpodstawnych zarzutów i oskarżeń i stanowi rażącą ingerencję w wewnętrzne sprawy naszego kraju oraz podważa rolę Królestwa w regionie oraz na arenie międzynarodowej" - napisano w oświadczeniu.

 

Senat USA przyjął cztery dni temu rezolucję, w której uznał saudyjskiego następcę tronu za odpowiedzialnego za śmierć dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Następstwem tego była kolejna rezolucja, w której Senatorowie zarekomendowali wycofanie wsparcia USA dla Arabii Saudyjskiej w konflikcie w Jemenie.

 

"Królestwo Arabii Saudyjskiej potwierdza swoje zobowiązanie do dalszego umacniania stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, jednak wyraża zaniepokojenie stanowiskiem wyrażonym przez organ ustawodawczy Państwa Sojuszniczego i przyjaciela" - podkreślono w komunikacie saudyjskiego MSZ.

mta/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze