"Tramwaj Różnorodności" popsuł się już po 6 km

Polska
"Tramwaj Różnorodności" popsuł się już po 6 km
PAP/Rafał Guz

"Tramwaj Różnorodności", który miał jeździć w sobotę po warszawskich ulicach, zakończył pierwszą trasę na ul. Zielenieckiej. - Mieliśmy kłopoty techniczne - przyznał rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

W weekend 15 i 16 grudnia po Warszawie miał jeździć "Tramwaj Różnorodności" - specjalny wagon pokryty grafikami przedstawiającymi m.in. kobietę w stroju muzułmańskim, mieszkańca Indii, parę staruszków, a także młodzieńca z kolczykiem w uchu. Według inicjatorów akcji, czyli spółki Tramwaje Warszawskie, wygląd pojazdu miał nieść przesłanie, że "warszawskie tramwaje są miejscem, gdzie każdy pasażer, bez względu na swoją płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, a także wiek czy niepełnosprawność ma czuć się dobrze i bezpiecznie".

 

Przedsięwzięciu patronuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W czasie bezpłatnych kursów w pojeździe mają się odbywać debaty o tolerancji, m.in. z udziałem Mahmouda Khalifa, ambasadora Palestyny w Polsce, Tomasza Raczka, krytyka filmowego, Henryki Krzywonos, opozycjonistki z czasów PRL, posłanki.

 

"Tramwaj Różnorodności" wyjechał na pierwszą jazdę z pl. Narutowicza i po przejechaniu około 6 km zakończył przejazd. - Mieliśmy kłopoty techniczne, ale szybko opanowaliśmy problem - poinformował rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

 

Już bez pasażerów tramwaj wrócił na pętlę na pl. Narutowicza. Tam, jak powiedział jeden z pracowników, pojazd czekał na odholowanie. Osoby, które chciały pojechać tramwajem i wsiadły do pojazdu otrzymały od obsługi wiatraczki w tęczowych barwach i zostały poczęstowane krówkami.

 

"Cele akcji zostały osiągnięte"

 

Rzecznik Tramwajów Warszawskich stwierdził, że mimo awarii pojazdu "cele akcji zostały osiągnięte". - Rozmawialiśmy z pasażerami na tematy przeciwdziałania dyskryminacji - zapewnił.

 

"Tramwaj Różnorodności" ponownie wyruszy na trasę w niedzielę o godzinie 11. Przystanek początkowy jest na pl. Narutowicza. Stamtąd pojazd ma przejechać ul. Grójecką, al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, al. ks. Poniatowskiego, al. Zieleniecką, Targową, mostem Śląsko-Dąbrowskim do pl. Bankowego, Marszałkowską do pl. Zbawiciela, Nowowiejską, Krzywickiego i Filtrową. 

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie