Tchórzewski: prąd dla Polaków nie zdrożeje

Polska
Tchórzewski: prąd dla Polaków nie zdrożeje
PAP/Hanna Bardo

Zgodnie ze stanowiskiem rządu, nie zdrożeje prąd dla Polaków - zapewnił w sobotę minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Zgodnie ze stanowiskiem naszego rządu, prąd Polakom nie zdrożeje i to jest ta podstawowa informacja na przyszłość - powiedział dziennikarzom Tchórzewski wychodząc z konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

 

Jeszcze w czwartek minister mówił inaczej: - Spółki energetyczne są niezależne, moje słowa o tym, że wycofają wnioski taryfowe na przyszły rok, to przypuszczenia - powiedział w czwartek podczas sejmowej komisji energii i skarbu państwa Krzysztof Tchórzewski

 

Podwyżki cen prądu miały wejść w życie 1 stycznia. Rząd obiecał, że zrekompensują je wypłaty z funduszu zasilonego kwotą 1 mld zł z oszczędności państwowych spółek energetycznych.

 

W środę podczas wystąpienia w Sejmie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nie będzie podwyżek cen energii. - Wysoka Izbo, my nie znaleźliśmy się tutaj nagle urwawszy się z choinki; my objęliśmy energetykę opartą prawie w 100 procentach o węgiel i transformacja jej musi przebiegać 20-30 (lat), a łącznie od roku 1990 licząc - 50 lat, albo nawet trochę dłużej - mówił premier. Ocenił, że dzisiaj nasza pozycja negocjacyjna w UE w sprawie redukcji CO2 jest "bardzo, bardzo trudna". - Jednak mimo tych waszych błędów, ogromnych błędów z przeszłości chcę powiedzieć: nie będzie podwyżek cen energii - oświadczył Morawiecki. 

 

 

jm/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!