Ciała noworodków na posesji. Matka przyznała się do zabójstwa

Polska

Mieszkającej w Ciecierzynie 27-letniej Joannie A. przedstawiono zarzut zabójstwa dziecka - poinformowała w piątek prokurator rejonowy w Kluczborku Anita Dąbrowa-Derda. Podejrzana przyznała się do winy. Sąd zdecydował o aresztowaniu kobiety na trzy miesiące. Lokalne media informują o trzech, a nawet czterech ciałach dzieci znalezionych na posesji.

Do zdarzenia objętego śledztwem doszło w Ciecierzynie pod Kluczborkiem. Według nieoficjalnych informacji, policję o możliwości utraty dziecka przez mieszkankę wsi powiadomili pracownicy opieki społecznej.

 

Początkowo podejrzana nie przyznawała się do winy. W piątek po południu, podczas posiedzenia sądu, zmieniła stanowisko.

 

- Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu, jednak odmówiła składania jakichkolwiek wyjaśnień - powiedziała prokurator Dąbrowa-Derda.

 

W lokalnych mediach pojawiły się informacje o trzech, a nawet czterech ciałach dzieci znalezionych na posesji.

 

Więcej informacji w przyszłym tygodniu

 

- W tej chwili mogę jedynie potwierdzić, że prowadzone jest śledztwo w sprawie zabójstwa jednego dziecka. Dzisiaj odbędzie się sekcja znalezionych zwłok. Joannie A. przedstawiono zarzut zgodnie z artykułem 148, paragraf 1 kodeksu karnego - dokonania zabójstwa. Podejrzana nie przyznała się do winy. Skierowaliśmy do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej aresztu tymczasowego - powiedziała prokurator Dąbrowa-Derda.

 

Prokurator rejonowy nie odnosi się do doniesień prasowych. - Możemy mówić o tym, co jest ustalone. Sprawa jest na początkowym etapie. Więcej informacji będziemy mogli ujawnić w przyszłym tygodniu - podkreśla szefowa kluczborskiej prokuratury.

 

Do tej pory nie przesłuchano mieszkającego z podejrzaną konkubenta, który przebywa za granicami Polski. Ich sześcioletni syn został oddany pod opiekę instytucji wychowawczej. Prokuratura zaznacza, że śledztwo jest na wstępnym etapie i dla jego dobra nie może udzielić więcej informacji na temat jego przebiegu i wyników.

 

Za zarzucane 27-latce czyny grozi dożywocie.

prz/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie