Mieszkańcy Strasburga nagrodzili oklaskami policjantów za zabicie zamachowca

Świat

Kilkudziesięciu mieszkańców dzielnicy Neudorf zgromadziło się w czwartek wieczorem wokół strefy, w której służby prowadziły operację zneutralizowania 29-letniego Cherifa Chekatta, sprawcy strzelaniny w Strasburgu. Gdy grupa policjantów opuściła rejon działań, mieszkańcy nagrodzili ich oklaskami, niektórzy krzyczeli "brawo".

Na nagraniu widać mieszkańców Strasburga stojących blisko strefy oddzielonej przez funkcjonariuszy z karabinami.

 

- Około godziny 22 specjalny oddział policji składający się z trzech funkcjonariuszy zobaczył osobą kręcącą się w okolicach ulicy Lazaret. Odpowiadała ona opisowi osoby poszukiwanej od wtorkowego wieczoru. Policjanci próbowali ją zatrzymać i aresztować, ale podejrzany odwrócił się w ich stronę i zaczął do nich strzelać. Policjanci natychmiast odpowiedzieli ogniem i zneutralizowali napastnika - powiedział na konferencji prasowej w czwartek wieczorem minister spraw wewnętrznych Francji Christophe Castaner. 

 

 

 

Akcję policyjną podjęto w czwartek wieczorem na pograniczu dzielnic Meinau i Neudorf, oddalonych ok. 10 minut marszu od centrum, gdzie we wtorek wieczorem urwał się ślad napastnika. Tam najprawdopodobniej schronił się zamachowiec, który - jak podkreślają francuskie media - ma na koncie kilka solidnych wyroków i długą historię karalności we Francji.

 

W akcję schwytania terrorysty było zaangażowanych ok. siedmiuset funkcjonariuszy. Operacja trwała ok. 48 godzin.

mta/ AP, bfmtv.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie