Warszawa: kierowca przejechał po nodze strażnikowi miejskiemu

Polska
Warszawa: kierowca przejechał po nodze strażnikowi miejskiemu
Polsat News

Podczas interwencji straży miejskiej kierowca, który złamał zakaz zatrzymywania się i postoju, zachowywał się agresywnie, obrażał strażników, odmówił okazania dokumentów. Mężczyzna kilkanaście razy otwierał i zamykał drzwi, którymi uderzał funkcjonariusza. Nagle gwałtownie ruszył i przejechał po stopie mundurowego. Kierowca został ujęty i przekazany policji, poszkodowany pojechał do szpitala.

Strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego, którzy 11 grudnia patrolowali Pragę Południe, otrzymali ok. godz. 11 dyspozycję zdjęcia blokady z koła samochodu zaparkowanego niezgodnie z przepisami na ul. Męcińskiej. 

 

Podczas ich czynności nagle podjechał inny kierowca, który swoją skodę zaparkował przy radiowozie. Widząc wracających do niej strażników kierowca odjechał kilkanaście metrów dalej i znowu się zatrzymał. Funkcjonariusze podeszli ponownie do auta i poprosili kierowcę o dokumenty informując, że łamie zakaz parkowania. 

 

Wtedy doszło do awantury. Kierowca przejechał strażnikowi po nodze, a po kilku metrach zatrzymał auto. Drugi funkcjonariusz wezwał na pomoc inny patrol straży miejskiej, policję oraz karetkę pogotowia.

 

- Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Przebywa na zwolnieniu, ale nie możemy udzielać informacji o jego stanie zdrowia - poinformował polsatnews.pl referat prasowy warszawskiej straży miejskiej.

 

Poszkodowanego strażnika miejskiego pogotowie przewiozło do szpitala. Kierowca skody został ujęty, przekazany policji i po przewiezieniu do komendy rejonowej zatrzymany.

 

- Kierowca w środę usłyszał dwa zarzuty: znieważa funkcjonariusza publicznego i naruszenie jego nietykalności. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności –  mówi Oficer Prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII.

maw/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie