Stołeczni radni PiS: projekt obniżenia bonifikaty to oszustwo i kłamstwo wyborcze PO

Polska
Stołeczni radni PiS: projekt obniżenia bonifikaty to oszustwo i kłamstwo wyborcze PO
PAP/Piotr Nowak

"Oszustwem" i "kłamstwem wyborczym PO" nazwali radni m.st. Warszawy z PiS projekt zmniejszenia bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność nieruchomości wniesiony w czwartek na sesję rady miasta przez wiceprezydenta stolicy Roberta Soszyńskiego.

Zmniejszenie bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. - to główne założenie projektu uchwały, który w czwartek przyjęła rada Warszawy. Projekt wniósł na sesję wiceprezydent stolicy Robert Soszyński.

 

Zgodnie z uchwałą bonifikata wynosi 60 proc., gdy opłata jednorazowa za przekształcenie zostanie wniesiona w roku, w którym nastąpiło przekształcenie. Jeśli opłata zostanie wniesiona w drugim roku, to bonifikata wyniesie 50 proc., w trzecim - 40 proc., w czwartym 30 proc., w piątym - 20 proc., a w szóstym - 10 proc.

 

Tymczasem w połowie października - przed wyborami samorządowymi - rada miasta przyjęła uchwałę ustającą 98-procentową bonifikatę jako standardową, a 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego powyżej 50 lat.

 

"Skok na kasę mieszkańców Warszawy trwa"

 

Wniesiony w czwartek projekt negatywnie ocenili w mediach społecznościowych radni m.st. Warszawy z PiS.

 

"W październiku przegłosowano 98 proc., dziś wycofują się z uchwały przed wyborami. Oszukali!!" - ocenił na Twitterze Jacek Ozdoba.

 

 

Oliwer Kubicki napisał: "Ciekawe kiedy PO zrozumie, że skandaliczne postępowanie @trzaskowski_ (podwyżki, lekceważenie rady, łamanie obietnic) da prawicy genialne paliwo na przyszłoroczne wybory. »Zobaczcie PO obiecuje ale po wyborach robi zupełnie inaczej. Zobaczcie jak kłamią«. Tylko warszawiaków szkoda".

 

Według Macieja Binkowskiego "skok na kasę mieszkańców Warszawy trwa". Wniosek o likwidację 99 proc. bonifikaty nazwał "rabunkowym".

 

Dariusz Lasocki napisał na Twitterze: "Wstyd. Radni Nowoczesnej i Platformy zagłosowali za uchwałą bonifikatową w porządku obrad III Sesji #RadaWarszawy. Jeszcze 2 miesiące temu w KAMPANII WYBORCZEJ mówili o 98-99 proc. bonifikacie, dzisiaj to już max ... 60 proc. #oszukali" - podkreślił Lasocki. Dodał, że od głosu wstrzymała się Monika Jaruzelska.

 

 

Błażej Poboży napisał zaś: "Przed wyborami PO poparła wniosek o bonifikatę 98 i 99 proc. z tytułu opłat za przekształcenie. Teraz chcą bonifikaty max. 60 proc. a jeśli opłata wniesiona byłaby np. po 6 latach tylko 10 proc. Proszę o nagłośnienie sprawy!" - zaapelował.️

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie