Prawie zagłodzili swoje dziecko. Pięciolatek ważył 13 kg i mieszkał pod schodami

Świat
Prawie zagłodzili swoje dziecko. Pięciolatek ważył 13 kg i mieszkał pod schodami
Facebook/Harris County Constable Precinct 4

37-letnia matka siedmiorga dzieci została skazana na 28 lat więzienia za znęcanie się i głodzenie swojego 5-letniego pasierba. Do więzienia trafił również biologiczny ojciec chłopca. Dziecko ważyło zaledwie 13 kilogramów i było przetrzymywane w małym schowku pod schodami.

Pięciolatek mieszkał razem ze swoim ojcem, macochą i przyrodnim rodzeństwem w Teksasie.

 

Chłopiec był przetrzymywany w ciasnym pomieszczeniu gospodarczym pod schodami.  Prokuratorzy opisując to miejsce porównali je do "pokoju Harry’ego Pottera", czyli schowku pod schodami, w którym mieszkał mały czarodziej znany z książek fantasy.

 

Dziecko było izolowane od rodziny. Dostawał do jedzenia jedynie kromkę chleba, którą musiał szybko zjeść, bo inaczej była mu zabierana.

 

Policję powiadomił brat chłopca

 

Jego koszmar skończył się w 2014 roku, gdy jeden z jego przyrodnich braci powiadomił policję o skandalicznych warunkach w jakich przetrzymywany jest chłopiec.

 

Gdy został uwolniony ważył zaledwie 13 kilogramów, a na ciele miał siniaki i zadrapania.

 

Zajmujący się sprawą szeryf nazwał dochodzenie jednym z najgorszych przypadków krzywdzenia dzieci, jakie kiedykolwiek widział.

 

 

Lekarz badający chłopca, gdy ten trafił do szpitala, stwierdził, że 5-latek mógł umrzeć w ciągu kilku dni.

 

- Był prawie zagłodzony na śmierć - powiedział zastępca prokuratora okręgowego Stephen Driver. - Lekarze porównali jego stan do stanu ocalałego z Holokaustu - dodał.

 

W czasie procesu wyszło na jaw, że nad chłopcem znęcano się również fizycznie. Sąd nie miał litości dla obojga opiekunów chłopca. Macocha Tammi Bleimeyer została skazana na 28 lat więzienia, a biologiczny ojciec Bradley Bleimeyer - na 15 lat.

 

Dziecko ma teraz 9 lat i jest pod opieką swojej biologicznej matką, która wcześniej miała ograniczone prawa rodzicielskie.

dk/dro/ ABC News, Daily Mail
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie