Miała 2,6 promila alkoholu we krwi. Na przejściu dla pieszych przejechała autem po stopie dziecka

Polska
Miała 2,6 promila alkoholu we krwi. Na przejściu dla pieszych przejechała autem po stopie dziecka
zdj. ilustracyjne/policja

Nietrzeźwa 49-latka wsiadła za kierownicę auta i wiozła nim swoje 7-letnie dziecko. Chwilę później, na przejściu dla pieszych przejechała po stopie 9-letniej dziewczynki. Ranna uczennica została zabrana do szpitala. Kobietę zatrzymali interweniujący funkcjonariusze. Trafiła prosto do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej skierowani zostali na ul. Główną we Wrocławiu, gdzie w wyniku potrącenia ranna została 9-letnia dziewczynka.

 

Jak się okazało wypadek spowodowała kierująca samochodem kobieta, która na przejściu dla pieszych najechała na stopę dziecka. Kobieta podczas niebezpiecznej jazdy, na przejściu dla pieszych przejechała po stopie 9-letniej dziewczynki. Dziecko zostało od razu zabrane do szpitala. Obrażenia nie były poważne, skończyło się na obrzęku stopy i dziewczynka została wypisana do domu.

  

Funkcjonariusze podczas rozmowy z 49-latką wyczuli od niej silną woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierująca ma ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że znajdując się w takim stanie, przewoziła będące pod jej opieką 7-letnie dziecko.

 

Córkę pijanej kierującej funkcjonariusze przekazali pod opiekę innego członka rodziny. Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi jej kara nawet do 5 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek.

maw/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie