Sasin: minister rolnictwa powinien pilnie wyjaśnić protest rolników na autostradzie A2

Polska

- Każdy protest uderza w rząd. Wchodzimy w okres następujących po sobie wyborów, zawsze jest taki okres, kiedy grupy społeczne chcą zrealizować swoje aspiracje, skądinąd wiele tych aspiracji jest słusznych. Wiemy, że dzisiaj poziom życia w Polsce jest daleki od oczekiwań - powiedział w programie "Graffiti" szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

- My chcemy te aspiracje realizować. O tym mówił również pan prezes Jarosław Kaczyński w czasie posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości. Naszym głównym celem w tej chwili jest to, żeby poziom życia Polaków rósł szybciej niż dotychczas - podkreślił gość Piotra Witwickiego, odnosząc się do środowego protestu rolników na A2.

 

Na autostradzie A2 na odcinku Łódź - Warszawa, na wysokości Brwinowa, trwa w środę protest rolników - droga jest zablokowana. Organizatorem protestu jest Unia Warzywno-Ziemniaczana. 

 

"Nie ukrywają swoich aspiracji, również politycznych"

 

- Sprawa na pewno musi ulec wyjaśnieniu. Myślę, że minister rolnictwa powinien tę sprawę pilnie wyjaśnić - powiedział Sasin pytany o protest.

 

Dodał, że "być może są jakieś problemy, które leżą u podstaw tego protestu i to zostanie wyjaśnione".

 

- Natomiast mamy do czynienia z ruchem, który nie ukrywa swoich aspiracji, również politycznych. Chce budować pozycję polityczną, również poprzez tego typu protesty i to również trzeba wziąć pod uwagę - mówił Sasin.

 

- Ja rozumiem, że zawsze jest oczekiwanie, że mogłaby ta pomoc być jeszcze większa. My jako rząd przeznaczyliśmy rekordowe środki, jeśli chodzi o pomoc dla rolników zarówno dotkniętych ASF-em. Jak i tych, którzy ponieśli straty przez suszę – twierdził minister.

 

"Nie ma społecznego oczekiwania, by ten rząd odszedł"

 

Sasin odniósł się również do wniosku PO w sprawie fatum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego. 

 

- Rząd Mateusza Morawieckiego ma stabilne poparcie, większość w parlamencie. Jak widać, nie ma społecznego oczekiwania dymisji, by ten rząd odszedł. Ten wniosek jest absurdalny - ocenił. 

 

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów ocenił ponadto, że we wniosku PO brakuje "jakichkolwiek merytorycznych argumentów" za odwołaniem obecnego gabinetu. Jak dodał, powinien on zawierać nie tylko nazwisko kandydata na premiera, ale również "alternatywny program do tego, który realizuje rząd".

 

- Tego kompletnie nie ma. Programem PO jest tylko atak, tylko zamęt, nienawiść od Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma absolutnie żadnego pozytywnego przesłania - oświadczył Sasin.

 

"Mocny mandat demokratyczny" Zdanowskiej

 

Poseł PiS został zapytany przez prowadzącego, kto jego zdaniem jest prezydentem Łodzi. 

 

- Prezydentem Łodzi jest formalnie wybrana Hanna Zdanowska. Wojewoda ma w swoich rękach mechanizmy, żeby ocenić jak wygląda ta sytuacja - powiedział. 

 

Jak ocenił Sasin, Zdanowska otrzymała "mocny mandat demokratyczny". Prezydent Łodzi zdobyła ponad 70 proc. głosów. 

 

WIDEO: Sasin o wotum nieufności: ten wniosek jest absurdalny

 

 

maw/prz/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie