Policjanci w Niemczech wyważyli drzwi w mieszkaniu 88-latki. Pomylili się

Świat
Policjanci w Niemczech wyważyli drzwi w mieszkaniu 88-latki. Pomylili się
Plani/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Sporo strachu najadła się 88-letnia mieszkanka Luedenscheid (Nadrenia Północna-Westfalia), gdy o szóstej rano uzbrojeni po zęby policjanci wyważyli drzwi jej mieszkania, a na balkon rzucili granat błyskowy. Okazało się, że pomylili adresy. Według prokuratury kobieta szybko otrząsnęła się z szoku.

Wydarzenia te rozegrały się w miniony czwartek, a we wtorek prokuratura oficjalnie przyznała, że policjanci pomylili adresy. Poszukiwany był pewien mężczyzna, podejrzany o próbę zabójstwa członka rywalizującego klubu.

 

Akcja w mieszkaniu starszej pani była częścią dużej policyjnej operacji w kilku miejscowościach, związanej z tą sprawą. W sumie zatrzymano 13 osób, w tym głównego podejrzanego, policja skonfiskowała broń i narkotyki.

 

Rzecznik prokuratury w Hagen zapewnił we wtorek, że kobieta, do której mieszkania policjanci weszli przez pomyłkę, szybko otrząsnęła się z szoku. Zniszczenia w jej mieszkaniu naprawiono jeszcze tego samego dnia. Policyjne śledztwo ma ustalić, jak doszło do pomylenia adresów.

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie