Świętokrzyskie: policja i prokuratura zajmą się sprawą nietrzeźwej rodzącej. 1,8 promila u dziecka

Polska
Świętokrzyskie: policja i prokuratura zajmą się sprawą nietrzeźwej rodzącej. 1,8 promila u dziecka
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Matka podczas porodu miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Niedługo potem naturalnie urodziła dziewczynkę, która również była pijana - miała 1,83 promila alkoholu. Dziecko, urodzone w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej, mimo tego dostało 10 punktów w skali Apgar.

AKTUALIZACJA (wtorek, 11.12.2018, godz. 12:14): - W sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze, matka została przesłuchana w charakterze świadka i nie usłyszała na razie zarzutów. Prokuratorzy będą przesłuchiwać lekarzy i powołają opinie biegłego. Zarzuty są jednak bardzo prawdopodobne choć trochę to potrwa. Prokurator potwierdza, że kobieta ma jeszcze dwoje dzieci, ale jest pozbawiona władzy rodzicielskiej - poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

 

Mundurowi otrzymali zgłoszenie z miejscowego szpitala o nietrzeźwej rodzącej w niedzielę wieczorem - poinformował oficer prasowy policji w Skarżysku Kamiennej Jarosław Gwóźdź.

 

Dziecko urodziło się ponad miesiąc przed terminem. Stan dziewczynki po urodzeniu był dobry - poinformowało świętokrzyskie wydanie "Gazety Wyborczej".

 

Noworodek dostał kroplówkę nawadniającą. Ma dobre wyniki badań i na razie jest karmiony sztucznie.

 

Sprawą nietrzeźwej matki zajmą się policja i prokuratura.

 

Kobieta może odpowiadać za narażenie swojego nowonarodzonego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

maw/hlk/ PAP, kielce.wyborcza.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie