W. Brytania: trzy lata więzienia dla autora fałszywych alarmów bombowych

Świat
W. Brytania: trzy lata więzienia dla autora fałszywych alarmów bombowych
Flickr.com/ Ron Reiring

Wyrok trzech lat więzienia usłyszał 19-latek z Wielkiej Brytanii, który fałszywymi powiadomieniami o rzekomo podłożonych bombach spowodował ewakuację kilkuset szkół w swoim kraju oraz incydent związany z bezpieczeństwem na lotnisku w San Francisco.

W marcu 2018 roku młody mężczyzna wysłał maila do tysięcy szkół w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że na ich terenie znajduje się ładunek wybuchowy. Ewakuowano ponad 400 placówek.

 

Został aresztowany po kilku dniach, ale już w kwietniu, mimo prowadzonego w jego sprawie dochodzenia, wysłał kolejną partię maili, tym razem do szkół w Wielkiej Brytanii i USA, ostrzegając przed rzekomo podłożoną tam bombą rurową.

 

19-latek trafił do aresztu po raz drugi, po czym wypuszczono go za kaucją do czasu oficjalnego postawienia zarzutów pod warunkiem, że nie będzie korzystał z urządzeń elektronicznych.

 

Mimo to młody Brytyjczyk na początku sierpnia skontaktował się telefonicznie z międzynarodowym lotniskiem w San Francisco, przekonując władze tego obiektu, że lecący z Wielkiej Brytanii samolot United Airlines został porwany. Przedstawił się jako ojciec jednej z pasażerek. Został aresztowany kilkanaście dni później.

 

Sędzia Richard Fosters podkreślił w piątek, że pasażerowie lotu United Airlines "musieli być przerażeni, gdy ich samolot został skierowany do obszaru kwarantanny". Ocenił, że mężczyzna traktował swoje wybryki jako zabawę, by zaspokoić swoje "skrzywione poczucie humoru".

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie