Paweł Rabiej zrezygnował z pracy w komisji weryfikacyjnej i wskazał swojego następcę

Polska
Paweł Rabiej zrezygnował z pracy w komisji weryfikacyjnej i wskazał swojego następcę
Polsat News

Wiceprezydent Warszawy Pawel Rabiej złożył na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rezygnację z pracy w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie; na swoje miejsce rekomenduje Sławomira Potapowicza z Nowoczesnej. Swoją decyzję Rabiej ogłosił w piątkowym programie rp.pl "Rzecz o polityce".

W poniedziałek Rabiej jako członek komisji z rekomendacji Nowoczesnej zapowiedział w rozmowie z PAP, że złoży rezygnację z zasiadania w komisji. Jak zaznaczył, jest świadom, że nie może łączyć stanowiska w komisji z funkcją wiceprezydenta stolicy. Przyznał też, że na temat swojej rezygnacji rozmawiał już z przewodniczącym komisji Patrykiem Jakim.

 

Potwierdził to PAP w poniedziałek szef komisji weryfikacyjnej. "Po formalnym wpłynięciu rezygnacji, która nastąpi w ciągu najbliższych dni, Sejm będzie miał siedem dni na skierowanie do Nowoczesnej wniosku o rekomendowanie innego członka" - powiedział Jaki.

 

Rabiej mówił PAP, że zależy mu, aby w pracach komisji zastąpiła go "osoba, która zna tematykę, która zna Warszawę, jest z tym procesem zaznajomiona". Jak wskazał, nowy kandydat powinien pojawić się najpóźniej na przyszłym posiedzeniu Sejmu, które zgodnie z harmonogramem planowane jest na 12-14 grudnia.

 

Rabiej jako wiceprezydent stolicy w ratuszu odpowiadał m.in. za kwestie reprywatyzacji. Zaznaczał wcześniej, że liczy na dobre relacje między stołecznym ratuszem a komisją weryfikacyjną.

 

Komisja weryfikacyjna od czerwca ub. roku bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie