"Mówił, aby powstrzymać się w walce o zakaz aborcji". Kulisy niejawnego przemówienia Kaczyńskiego

Polska
"Mówił, aby powstrzymać się w walce o zakaz aborcji". Kulisy niejawnego przemówienia Kaczyńskiego
Polsat News

Konieczność "dyscypliny medialnej" polityków PiS - to jeden z tematów jakie poruszył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas zamkniętej części wyjazdowego klubu swej partii w Jachrance (woj. mazowieckie) - wynika z informacji uzyskanych przez PAP.

W piątek po południu parlamentarzyści PiS przybyli do Jachranki, by wziąć udział w dwudniowym posiedzeniu ich klubu. W spotkaniu poza liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim uczestniczą premier Mateusz Morawiecki, ministrowie jego rządu, a także parlamentarzyści PiS.

 

Nie naciskać na Trybunał ws. aborcji

 

W posiedzeniu udział biorą również szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin. Pierwsza, wstępna część przemówienia prezesa PiS podczas posiedzenia klubu była dostępna dla mediów.

 

Podczas zamkniętej dla mediów części spotkania, prezes PiS miał poruszyć m.in. temat znajdującego się w TK wniosku o zbadanie konstytucyjności przepisów dopuszczających aborcję ze względu na ciężkie wady płodu - poinformowała cytując anonimowe źródło agencja PAP.

 

- Prezes Kaczyński mówił, aby powstrzymać się w walce o tę sprawę, aby nie naciskać na Trybunał Konstytucyjny - relacjonowało przebieg spotkania źródło Polskiej Agencji Prasowej.

 

"Zmiany organizacyjne w partii"

 

- Poruszył też temat dyscypliny medialnej, aby powstrzymać się od kontrowersyjnych wypowiedzi. Uważać na to co się pisze w internecie, czy co się mówi w mediach - dodał inny polityk PiS; jednocześnie prezes PiS zapowiedział rozliczanie posłów z tego co robią i co mówią publicznie.

 

Podczas posiedzenia klubu lider PiS mówił też - jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP - o wyzwaniach stojących przez ugrupowaniem w nadchodzącym roku wspominając o nowym programie. Poruszył też kwestię zmian organizacyjnych w partii i jej aktywizacji, a także temat przyszłorocznych wyborów.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie