Znaleziono lexusa, którym śmiertelnie potrącono mężczyznę. Policja szuka kierowcy

Polska

Policjanci zabezpieczyli auto, którym w piątek na drodze krajowej nr 16 między Bagienicami a Sorkwitami na Mazurach ktoś śmiertelnie potrącił 67-letniego mężczyznę - podano na stronie KPP w Mrągowie. W sprawie zatrzymano też jedną osobę. Decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi ona w areszcie.

Auto z uszkodzeniami przedniego zderzaka, szyby i pokrywy komory silnika zostało porzucone na byłej żwirowni w powiecie olsztyńskim.

67-latek z powiatu mrągowskiego został potrącony w piątek. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanemu.

 

Na miejscu zdarzenia znaleziono irlandzką tablicę rejestracyjną. Wystąpili też do Interpolu o pomoc w zidentyfikowaniu właściciela auta. Jak czytamy na stronie policji, w pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku zaangażowali się mieszkańcy regionu.

 

 

W związku ze sprawą zatrzymano pasażera samochodu. Mieszkańcowi powiatu olsztyńskiego postawiono zarzut nieudzielenia pomocy oraz utrudniania postępowania karnego. Sąd Rejonowy w Mrągowie zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny. Kierowca samochodu wciąż jest poszukiwany.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze