"Prezydent Wałęsa odstawał od większości uczestników ceremonii. Reszta była ubrana stosownie"

Polska

- Pogrzeb to nie wiec polityczny, to nie miejsce do tego, żeby skupiać się na sobie, a na osobie, którą żegnamy - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Jak ocenił, Lech Wałęsa podczas uroczystości pogrzebowych byłego prezydenta USA George'a H. W. Busha wyglądał "niestosownie". Były polski przywódca miał na sobie koszulkę z napisem "Konstytucja".

O tym, że Lech Wałęsa otrzymał zaproszenie na uroczystości pogrzebowe George'a H. W. Busha, jako pierwsze poinformowały w poniedziałek "Wydarzenia" i kanał Polsat News. Kancelaria prezydenta podała później, że Andrzej Duda przychylił się do prośby byłego prezydenta i pomoże w organizacji lotu.

 

Wałęsa wziął udział w uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się w środę, w koszulce z napisem "Konstytucja".

 

- Jeśli chodzi o garderobę, to prezydent Wałęsa odstawał od większości uczestników tej ceremonii, bo cała reszta była ubrana stosownie - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

 

Jak dodał, "szacunek do zmarłego jest okazywany w każdy sposób, także zachowaniem i strojem".

 

- Pogrzeb to nie wiec polityczny, to nie miejsce do tego, żeby skupiać się na sobie, a na osobie, którą żegnamy - stwierdził Szczerski.

 

Pytany o przebieg lotu powiedział, że "prezydent Duda nie zaprosił prezydenta Wałęsy na pokład w innym celu, niż żeby spełnić jego prośbę". Szczerski przyznał, że nie był świadkiem dłuższej rozmowy prezydentów - urzędującego i byłego.

 

- Prezydent Duda dużo pracował w czasie podróży, prezydent Wałęsa dużo spał, a nie mówi przez sen, więc nie było takiej możliwości - dodał minister.

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie