Pijany potrącił własną córkę i jej koleżankę. Jest akt oskarżenia

Polska
Pijany potrącił własną córkę i jej koleżankę. Jest akt oskarżenia
Polsat News

Przed sądem stanie 44-letni kierowca, który pod wpływem alkoholu potrącił autem w okolicach Koluszek (Łódzkie) dwie dziewczynki w wieku 9 i 10 lat. Starsza z nich zginęła na miejscu. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa w Brzezinach.

- Oskarżonemu grozi kara do 12 lat więzienia - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

Kopania przypomniał, że do zdarzenia doszło 12 sierpnia br. w okolicach Koluszek. Jak wyjaśnił, z dokonanych przed śledczych ustaleń wynika, że tego dnia oskarżony po zakończonej pracy, z dwoma innymi mężczyznami wypili łącznie dwa litry samogonu i po cztery piwa. Mimo to mężczyzna zdecydował się wracać do domu swoim samochodem. Gdy był w pobliżu miejsca zamieszkania, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił dwie siedzące na poboczu dziewczynki - własną córkę i jej dziesięcioletnią koleżankę.

 

Twierdzi, że nie pamięta przebiegu zdarzenia

 

Dziesięciolatka zginęła na miejscu, natomiast młodsza o rok dziewczynka została przewieziona do szpitala w Łodzi.

 

Mężczyzna, po potrąceniu dzieci, zatrzymał się około 30 metrów dalej, wysiadł z samochodu i poszedł do domu. Został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło około 2,8 promila. Jak ustalono, nie miał prawa jazdy.

 

Podczas przesłuchania przyznał się do zarzutu i do tego, że przed wypadkiem pił alkohol. Twierdził, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. Został tymczasowo aresztowany.

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie