Kukiz: Nowoczesna jaka jest, taka jest, ale powinna przetrwać dla dobra namiastki demokracji

Polska
Kukiz: Nowoczesna jaka jest, taka jest, ale powinna przetrwać dla dobra namiastki demokracji
Polsat News

Światopoglądowo nie jest mi po drodze z Nowoczesną, ale scena polityczna, gdzie istnieją tylko dwa duże podmioty jest szkodliwa dla obywateli - ocenił w czwartek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Poseł wcześniej deklarował na Facebooku chęć "wypożyczenia" jednego z posłów jego partii do Nowoczesnej.

Klub PO zmienił w środę nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Następnie do tego klubu dołączyło osiem osób: siedmioro byłych posłów Nowoczesnej: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski, Paweł Kobyliński, Michał Jaros, Marek Sowa, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

 

"Taka scena polityczna jest szkodliwa dla obywateli"

 

Kukiz powiedział w czwartek dziennikarzom w Sejmie, że mimo, iż światopoglądowo nie jest mu po drodze z Nowoczesną, to "taka scena polityczna, gdzie istnieją tylko dwa duże podmioty - i to jeszcze stworzone sztuczne przez wodzów partyjnych - to rzecz szkodliwa dla obywateli". - Dlatego uważam, że jednak Nowoczesna jaka jest, taka jest, ale powinna przetrwać dla dobra namiastki demokracji - podkreślił.

 

Na pytanie, czy wicemarszałek Sejmu z ramienia Nowoczesnej Barbara Dolniak powinna dalej pełnić tę funkcję, czy może to PSL-owi powinno się przyznać wicemarszałka, Kukiz podkreślił, że to PiS będzie decydował, kto będzie wicemarszałkiem. - Wydaje mi się, że utrzymają panią Dolniak po to, by PSL nie dostał wicemarszałka. Tak to prawdopodobnie będzie wyglądało - ocenił.

 

- Ja akurat panią Dolniak postrzegam jako bardzo przyzwoitą merytoryczną osobę, która zna już tę funkcję. Uważam, że prowadzi obrady w sposób zrównoważony, dobry i rzetelny - zaznaczył lider Kukiz'15.

 

"Żaden z posłów K'15 nie jest swoim wypożyczeniem zainteresowany"

 

"Zastanawiam się, czy K'15 nie powinien »pożyczyć« Nowoczesnej jednego posła. Po co? A po to, żeby mogli utrzymać w Sejmie swój Klub. Poważnie" - napisał Kukiz na Facebooku w środę. Według niego politycy PO i PiS udają różnicę i "rywalizują tylko i wyłącznie o spółki skarbu państwa". Jak dodał "wypożyczyłby posła", by lider PO Grzegorz Schetyna "nie chodził w glorii, że mu się po raz kolejny udało najeść do syta prawie za darmo".

 

Kukiz do swojego środowego wpisu odniósł się na Facebooku w czwartek rano. "Niestety, wygląda na to, że musiałbym sam siebie »wypożyczyć« Nowoczesnej, by ich Klub przetrwał. Bo żaden z posłów K'15 nie jest swoim »wypożyczeniem« zainteresowany" - poinformował.

 

 

Lider Kukiz'15 zasugerował, by posłowie .N wstąpili do nowej partii Ryszarda Petru - Teraz!. "Dziś Mikołaja - zróbcie prezent Ryszardowi! Jest jaki jest ale przynajmniej weselej będzie w tym sejmowym Mordorze" - napisał Kukiz.

bas/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie