Miasto pomaga Wiśle Kraków. Klub zapłaci za stadion dopiero po meczu

Polska
Miasto pomaga Wiśle Kraków. Klub zapłaci za stadion dopiero po meczu
PAP/Maciej Kulczyński

Władze Krakowa odroczyły klubowi Wisła Kraków termin zapłaty za wynajem stadionu na dwa ostatnie w tym roku mecze. Klub zapłaci z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży biletów.

Wisła nie jest w stanie zapłacić za wynajem stadionu przy ul. Reymonta na dwa najbliższe spotkania. Brakuje mu 246 tys. zł.

 

Działacze "Białej Gwiazdy" poprosili o pomoc władze Krakowa, do którego należy obiekt. Urzędnicy wyrazili zgodę na odroczenie płatności. Dzięki tej decyzji klub z Reymonta ma szansę na opłacenie wynajmu wpływami ze sprzedaży wejściówek. Do Krakowa przyjedzie Jagiellonia Białystok i Lech Poznań, na meczach może być wysoka frekwencja.

 

Miasto pomaga klubowi już od pewnego czasu; na podstawie porozumienia  zgadza się na opłaty za stadion wnoszone 48 godzin przed każdym meczem, którego Wisła jest gospodarzem.

 

Jak informuje polsatsport.pl, piłkarze i trenerzy Wisły nie dostają pensji od połowy lipca. Wciąż nie wiadomo, co stanie się z klubem. Interesują się nim prywatni inwestorzy, którzy w ostatnich dniach rozmawiali o możliwościach i warunkach jego przejęcia.

 

 

jm/dro/ polsatsport.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze