Wyciek "czarnej wody" w Warszawie. Zalana ulica, ludzie nie mają dostępu do domów

Polska

Do wypływu gęstej ciemnej cieczy doszło na warszawskim Targówku. Brudna woda ma miejscami głębokość kilkudziesięciu centymetrów. Najprawdopodobniej podczas prac budowlanych doszło do przecieku. Na miejscu jest straż pożarna. Trwa usuwanie skutków zdarzenia.

W Warszawie ul. Krakusa i Wysockiego zostały zalane przez brudną wodą, która wydostała się na ulice i chodnik w wyniku prowadzonych tam prac budowlanych - poinformowała podkom. Paulina Onyszko z biura prasowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

 

- W wykopie zaczęła wylewać się woda, która zalała cześć ulicy i chodnika. To jest brudna woda, a nie ropa. Nie mamy żadnej informacji, że to jest ropa - powiedziała Paulina Onyszko. O tym, że doszło do wycieku oleju, prawdopodobnie ropy, poinformowali internauci. Rzeczniczka dodała, że nie jest jeszcze znany skład rozlanej wody.

 

- Mogło dojść do zbiornika osadowego przez dewelopera na budowie osiedla. Zbiornik mógł podczas prac budowlanych przepuścić wodę i wypłukać z kanalizacji burzowej osady substancji ropopochodnych - powiedział reporter Polsat News Łukasz Dubaniewicz.

 

 

Zarząd Dróg Miejskich i inne służy municypalne prowadzą prace w celu zabezpieczenia zalanych miejsc i usunięciu skutków zdarzenia. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia dla mieszkańców i kierowców.

 

Policja nie ma informacji o podtopionych mieszkaniach i innych szkodach poza zalanymi ulicami Krakusa i Wysockiego Na miejscu pracuje straż pożarna, która wypompowuje wodę.

 

Jedna z pomp uległa awarii, pompowaniem zajmuje się pięć zastępów straży pożarnej.

hlk/ polsatnews.pl, Polsat News, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!