Pawłowicz kieruje wniosek o ukaranie posłów Nowoczesnej za "znieważenie" Kałuży

Polska
Pawłowicz kieruje wniosek o ukaranie posłów Nowoczesnej za "znieważenie" Kałuży
Flickr.com/ Lukas Plewnia

Złożyłam w Komisji Etyki Poselskiej wnioski o ukaranie posłów Nowoczesnej Moniki Rosy i Adama Szłapki za publiczne znieważanie radnego sejmiku śląskiego Wojciecha Kałuży i podżeganie do nienawiści wobec niego i jego rodziny - poinformowała we wtorek Krystyna Pawłowicz (PiS).

"Złożyłam w Komisji Etyki Posels. wnioski o ukaranie posłów M. Rosy i A. Szłapki za publ. znieważanie radnego sejmiku śląs. Wojciecha Kałuży najcięższą na Śląsku obelgą +ciul+ oraz (za to, że) pełną nienawiści mową podżegali do agresji przeciw temu radnemu i jego rodzinie" - napisała Pawłowicz na Twitterze.

 

Wojciech Kałuża dostał się do sejmiku woj. śląskiego z listy Koalicji Obywatelskiej, a następnie przystąpił do programowego porozumienia prawicy. Porozumienie programowe PiS z Kałużą umożliwiło PiS-owi stworzenie zarządu województwa - Kałuża został jego wicemarszałkiem.

24 listopada pod hasłem „Kałuża, oddaj mandat” manifestowało w Żorach (Śląskie) ponad 300 osób, które czują się oszukane przejściem Kałuży, radnego Sejmiku Woj. Śląskiego, z Koalicji Obywatelskiej do PiS.

 

 

Na wiecu w Żorach, skąd pochodzi Kałuża i gdzie działał dotąd w samorządzie, była obecna m.in. szefowa śląskich struktur Nowoczesnej posłanka Monika Rosa. „Kałuża okradł wyborców z wiary, z nadziei, że polityka może być inna, że zmienimy ten kraj (…). Tyle wiemy o nas, ile nas sprawdzono. Kałuża nie zdał tego sprawdzianu; jest mi wstyd, jest mi przykro” - mówiła Rosa, nazywając nowego wicemarszałka województwa „ciulem”.

 

25 listopada Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka pytany w Polsat News o tę manifestację podkreślił, że uważa radnego Kałużę za "zdrajcę, który oszukał ludzi". "Ja jestem Wielkopolaninem i mam bardzo wielki szacunek do Ślązaków, to są ludzie solidni, honorowi i dotrzymują słowa. I będę to za nimi powtarzał: Kałuża, ty nie jesteś Ślązok, ty jesteś po prostu ciul, ty oszukałeś ludzi, ty jesteś zdrajca - powiedział Szłapka.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie