"Nie na miejscu" - goście "Wydarzeń i Opinii" o koszulce, w której Wałęsa poleci na pogrzeb Busha

Polska

- Są takie bardzo osobiste dla rodziny, kolegów, przyjaciół ceremonie jak pogrzeb, gdzie trzeba zachować tradycyjne formy. Przyjść w koszuli, czarnym krawacie. Inaczej nie wypada - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" mec. Ryszard Kalisz, odnosząc się do zapowiedzi Lecha Wałęsy, iż na pogrzeb G. H. W. Busha poleci w koszulce z napisem "Konstytucja". B. prezydent mówił o tym w Polsat News.

W rozmowie z reporterką Polsat News Anną Gonią, były prezydent powiedział, "że nawet do trumny, gdy nie dojdziemy do wolności, do trójpodziału władzy, proszę mnie do trumny włożyć w tej koszulce".

 

 

Pomysł udziału w uroczystościach pogrzebowych George'a H. W. Busha w takim stroju skrytykowali goście Bogdana Rymanowskiego.

 

- Nie jest to dobry pomysł. To prawdopodobnie pogrzeb tej dekady w polityce. Te prezentacje związane ściśle z Polską są kompletnie nie na miejscu.  Ale trudno, pan prezydent ma takie pomysły, już dawno temu się do tego przyzwyczailiśmy - mówił prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych. 

 

Negatywnie ocenia to również Ryszard Kalisz (b. szef Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego).

 

- Są takie bardzo osobiste dla rodziny, kolegów, przyjaciół ceremonie jak pogrzeb, gdzie trzeba zachować tradycyjne formy. Przyjść w koszuli, czarnym krawacie. Inaczej nie wypada - uważa Kalisz.

jm/paw/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie